Produkty ubezpieczeniowe charakteryzują się tym, że można je dopasować do każdego indywidualnie. Jeśli zamierzasz spędzić wakacje leżąc do góry brzuchem i opalając się, potrzebujesz innej polisy niż ktoś, kto wyjechał z myślą o nurkowaniu i surfingu. W dzisiejszych czasach agencje oferują wiele rozszerzeń standardowego ubezpieczenia, o których warto pomyśleć, gdy wybierasz się na urlop do pięknej słonecznej Chorwacji.

Standardowe ubezpieczenie turystyczne

Zwykle polisa turystyczna obejmuje kilka komponentów. Większość z nich jest jednak opcjonalna. Jedynym obowiązkowym elementem jest KL.

ubezpieczenie chorwacja

Ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) chroni nas przed koniecznością ponoszenia kosztów usług medycznych we własnym zakresie. Jeżeli np. będziemy potrzebować pomocy specjalisty, kwota, której zażąda on za wizytę, zostanie pokryta przez agencję.

Zwykle KL obejmuje koszty

  1. konsultacji lekarskich;

  2. zabiegów medycznych;

  3. operacji;

  4. transportu medycznego na terenie kraju, w którym spędzasz urlop;

  5. pobytu w szpitalu;

  6. zakupu leków i materiałów opatrunkowych.

 

Dodatkowe opcje, które warto wykupić na wyjazd do Chorwacji

Polisa ograniczająca się tylko do KL byłaby wyjątkowo nieatrakcyjna, a w rezultacie – nieprzydatna. Tylko wybór rozszerzeń opisanych poniżej zagwarantuje Ci kompleksową ochronę.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Assistance

OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie do Chorwacji de luxe

Jeżeli sądzisz, że wszystkie powyższe rozszerzenia nie spełniają Twoich oczekiwań, możesz pokusić się o wykupienie dodatkowej ochrony, specjalnie dopasowanej do aktywności, którą zamierzasz uprawiać na wakacjach.

Ubezpieczenie dla sportowców
Ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, sprzętu elektronicznego

Zapamiętaj!

To Ty decydujesz o kwocie, na którą ubezpieczasz wszystkie powyższe komponenty. Dobrze ją dobierz! Im lepiej zaplanujesz swoje wakacje, tym trafniej uda Ci się dobrać polisę.

Zostaw komentarz